REZERVACE ŠTĚŇÁTKA

V naší chovatelské stanici si samozřejmě můžete štěňátko předběžně ZÁVAZNĚ rezervovat. Rezervace štěňátka je možná již od zveřejnění plánovaného krytí. Rezervaci samotné musí ale předcházet komunikace mezi Vámi a mnou, co by chovatelem. Budete pochopitelně informováni, v jakém pořadí si štěňátko vybíráte a o předpokládané ceně štěňátka. Cena se bude lišit dle vybraných rodičů, počtu narozených štěňat a skutečných nákladů na jejich odchov. Po porodu vyrozumíme zájemce v pořadí, v jakém nám napsali a požádáme o vyjádření zájmu o štěně zaplacením nevratného rezervačního poplatku na náš účet. Konkrétní štěňátko si můžete rezervovat až po 6. týdnu života, kdy už je vidět povaha, postoj a stavba těla.

 • nevratný rezervační poplatek Vám zajistí rezervaci štěněte z konkrétního vrhu a my si budeme alespoň jisti, že máte o štěňátko opravdový zájem
 • nevratný rezervační poplatek 5 000 Kč
 • nevratný rezervační poplatek vám odečteme z kupní ceny, avšak při nevyzvednutí štěněte nebo zrušení rezervace z Vaší strany, propadá poplatek nám a bude použit na náklady chovatelské stanice
 • můžete k nám na návštěvu a seznámit se se štěňátky osobně

Při závazné rezervaci bude sepsána Rezervační smlouva, jejíž přílohou bude smlouva Kupní, zaplacen rezervační poplatek a to do 5 dnů od podepsání Rezervační smlouvy. 

Pokud dojde k podpisu Rezervační smlouvy ještě před osobním setkáním, vyhrazujeme si právo odstoupit od smlouvy při zjištění nedostatků nebo zatajených skutečností ze strany zájemce o štěňátko. Při odstoupení z Rezervační smlouvy z naší strany se rezervační poplatek vrací v plné výši zájemci.
Stalo se nám totiž, že ač zájemce komunikoval po mailu i telefonu přátelsky, při osobním setkání jsme museli situaci přehodnotit a rezervaci jsme z naší strany zrušili. 

Jak nám (ne)napsat? 

Pokud se rozhodnete oslovit nás, nebo jakéhokoli chovatele, prosím, uvědomte si, že jsme chovatelé živých bytostí, kterých nám opravdu záleží. Ty bytosti mají kromě hebkých kožíšků a krásných kukučů i jiné přednosti. 

Pokora, respekt a slušné vychování 

Toto jsou prosté věci, na které občas lidé zapomínají. Po narození štěňátek denně dostávám několik zpráv typu: "Mám zájem" nebo "Dobrý den, cena?" Za takovéto zprávy Vás nebude žádný chovatel čekat s otevřenou náručí. Dokonce mi přišli i zprávy, kdy odesílatel napsal jednu a totéž zprávu vícero chovatelům, ale jako oslovení uvedl pouze jednoho z nich, ale poslal to všem. No zkrátka Vám tím chci říct, najděte si prosím deset minut svého času a klidně na papír si sepište něco jako jednoduchý dopis. Představte se, napište něco o sobě, své rodině, práci, domovu.... Čím více toho o sobě napíšete, tím lépe. Samozřejmě nezapomeňte uvést, proč jste se rozhodli pro toto plemeno, jaké jsou Vaše plány se štěňátkem do budoucna, jak si představujete Vaše soužití, atd.

Cena? 

Ano, cena je při koupi důležitá. Rozumím tomu. Nikdy ale nezačínejte konverzaci s chovatelem otázkou na cenu. Je to prosté. Tímto dáváte chovateli najevo, že Vám vlastně nejde o štěně samotné, ale o cenu. Jak už jsem psala na úvodní stránce, cena za štěňátko je jen minimem toho, kolik Vás štěňátko bude stát za celý svůj život. Pokud se budete chtít sami informovat o AKTUÁLNÍCH cenách štěňátek např. na internetových nebo facebookových diskuzích, prosím, nenechte se zlákat cenami, které byli aktuální před několika lety. Dost často se tam totiž objevují ceny, které platili majitelé před deseti lety a je logické, že se těžko budou shodovat s těmi aktuálními. Proto se vždy ptejte na aktuální ceny daného roku.

Rozhodně byste ale měli mít jiné otázky pro začátek konverzace s chovatelem (rodiče, rodokmen, předpoklady, povaha, ......).

Nerezervujte si štěňátko u více chovatelů najednou

Ano, i s tímto mám zkušenost. Paní si u nás rezervovala fenečku (bez zaplacení rezervačního poplatku). Jenže to samé, udělala i u jiné chovatelské stanice. Což jsem pochopitelně netušila. Po telefonátu, že se feneček narodilo dost a pro ní také jednu máme, vlastně nevěděla zda ji chce nebo chce tu z té druhé stanice. Konec příběhu je takový, že od nás štěňátko nedostala. :-) 
Pokud se už rozhodnete zapsat do pořadníku, zůstaňte tam a těšte se na Vaše vysněné štěňátko. 

Co musím udělat, abych se dostal/a na list zájemců? 

Věřím, že každý chovatel má své způsoby, jak vhodné potencionální majitele štěňátek vybírá. Netroufám si říct, zda mám požadavky vysoké nebo nízké, ale nazvala bych je zkrátka takové, abych si mohla být jistá, že se opravdu dostanou do správných rukou. 
Začala bych určitě tím, že to že napíšete email se zájmem o naše štěňátko, automaticky to neznamená, že se stáváte oficiálním zájemcem. Já osobně si opravdu nechávám dlouhou dobu na to, abych si mohla být 100% jistá, zda jste opravdu vhodným majitelem. Je pro mě nesmírně důležité, aby se štěňátka měla v nových rodinách opravdu nejlépe. 

Závaznou rezervační smlouvu se zájemci sepisuji až po osobní schůzce, která je opravdu nutným bodem a je pro mě žádoucí, aby budoucí majitelé přijeli na minimálně jednu osobní návštěvu, kde se nejen osobně seznámíme, ale rovnou se i dozvíte, jak to chodí u nás, jakým stylem se o psy staráme, atd. V případě potřeby je možné uskutečnit nejdříve videohovor, kde je možné pohovořit o požadavcích a přáních obou stran. :-) Je totiž možné, že ve finále se na osobní schůzce dozvíme, že to není to, co jedna nebo obě strany hledají. 

Co vše společně se štěňátkem od nás obdržíte? 

 • kupní smlouvu
 • průkaz původu štěněte, který je zaregistrovaný u FCI (PP bude později zaslán majiteli na dobírku, jakmile ho obdržíme z ČMKU)
 • mezinárodní očkovací průkaz (europas) z vyznačením provedených vakcinací, vč. vyznačení data odčervení 
 • krmení Yoggies do začátku, na které bylo štěňátko zvyklé u nás + možnost přes nás nakupovat toto krmivo za velkoobchodní ceny
 • základní informace ohledně krmení a péče o štěňátko
 • "manuál" na štěňátko
 • tašku pro štěňátko (hračky, napachovanou dečku, sáčky na exkrementy, pamlsky, ....)
 • chovatelský servis a trvalý kontakt s námi