REZERVACE ŠTĚŇÁTKA

V naší chovatelské stanici si samozřejmě můžete štěňátko předběžně ZÁVAZNĚ rezervovat. Rezervace štěňátka je možná již od zveřejnění plánovaného krytí. Rezervaci samotné musí ale předcházet komunikace mezi Vámi a mnou, co by chovatelem. Budete pochopitelně informováni, v jakém pořadí si štěňátko vybíráte a o předpokládané ceně štěňátka. Cena se bude lišit dle vybraných rodičů, počtu narozených štěňat a skutečných nákladů na jejich odchov. Po porodu vyrozumíme zájemce v pořadí, v jakém nám napsali a požádáme o vyjádření zájmu o štěně zaplacením nevratného rezervačního poplatku na náš účet. 

 • nevratný rezervační poplatek Vám zajistí rezervaci štěněte z konkrétního vrhu a my si budeme alespoň jisti, že máte o štěňátko opravdový zájem
 • nevratný rezervační poplatek
 • nevratný rezervační poplatek vám odečteme z kupní ceny, avšak při nevyzvednutí štěněte nebo zrušení rezervace z Vaší strany, propadá poplatek nám a bude použit na náklady chovatelské stanice
 • předchozí návštěva a seznámení se s námi a se štěňátky osobně podmínkou

Při závazné rezervaci bude sepsána Rezervační smlouva a zaplacen rezervační poplatek. 

Pokud dojde k podpisu Rezervační smlouvy ještě před osobním setkáním, vyhrazujeme si právo odstoupit od smlouvy při zjištění nedostatků nebo zatajených skutečností ze strany zájemce o štěňátko. Při odstoupení z Rezervační smlouvy z naší strany se rezervační poplatek vrací v plné výši zájemci.
Stalo se nám totiž, že ač zájemce komunikoval po mailu i telefonu přátelsky, při osobním setkání jsme museli situaci přehodnotit a rezervaci jsme z naší strany zrušili. 

Pokud se rozhodnete oslovit nás, nebo jakéhokoli chovatele, prosím, uvědomte si, že jsme chovatelé živých bytostí, kterých nám opravdu záleží. Ty bytosti mají kromě hebkých kožíšků a krásných kukučů i jiné přednosti. 

Co musím udělat, abych se dostal/a na list zájemců? 

Věřím, že každý chovatel má své způsoby, jak vhodné potencionální majitele štěňátek vybírá. Netroufám si říct, zda mám požadavky vysoké nebo nízké, ale nazvala bych je zkrátka takové, abych si mohla být jistá, že se opravdu dostanou do správných rukou. 
Začala bych určitě tím, že to že napíšete email se zájmem o naše štěňátko, automaticky to neznamená, že se stáváte oficiálním zájemcem. Já osobně si opravdu nechávám dlouhou dobu na to, abych si mohla být 100% jistá, zda jste opravdu vhodným majitelem. Je pro mě nesmírně důležité, aby se štěňátka měla v nových rodinách opravdu nejlépe. 
Napište nám také v mailíku něco o sobě, o vašem zázemí, plánech se štěňátkem (výstavy, zkoušky, ...)

Závaznou rezervační smlouvu se zájemci sepisuji až po osobní schůzce, která je opravdu nutným bodem a je pro mě žádoucí, aby budoucí majitelé přijeli na minimálně jednu osobní návštěvu, kde se nejen osobně seznámíme, ale rovnou se i dozvíte, jak to chodí u nás, jakým stylem se o psy staráme, atd. V případě potřeby je možné uskutečnit nejdříve videohovor, kde je možné pohovořit o požadavcích a přáních obou stran. :-) Je totiž možné, že ve finále se na osobní schůzce dozvíme, že to není to, co jedna nebo obě strany hledají. 

Co vše společně se štěňátkem od nás obdržíte? 

 • kupní smlouvu
 • průkaz původu štěněte, který je zaregistrovaný u FCI (PP bude později zaslán majiteli na dobírku, jakmile ho obdržíme z ČMKU)
 • mezinárodní očkovací průkaz (europas) z vyznačením provedených vakcinací, vč. vyznačení data odčervení 
 • krmení do začátku, na které bylo štěňátko zvyklé u nás
 • základní informace ohledně krmení a péče o štěňátko
 • "manuál" na štěňátko se všemi důležitými informacemi
 • tašku se základní výbavičkou pro štěňátko (hračky, napachovanou dečku, sáčky na exkrementy, pamlsky, ....)
 • chovatelský servis, poradenství a trvalý kontakt s námi