ŠTĚŇÁTKA 

JAK CHOVÁME 

Jelikož jsme se rozhodli se věnovat chovu zlatých retrieverů až do konce našich dnů, přizpůsobili jsme celý náš dům i zahradu právě jim. 
Štěňátka se rodí a jsou odchována u nás doma. Nejen pro naše štěňátka ale i ostatním pejskům jsme vybudovali přímo v našem domě "psí pokojíček" kde mimo jiné se i naše štěňátka rodí. Vše je uzpůsobeno pro jejich maximální pohodlí. První dny trávíme se štěňátky právě v "psím pokojíčku", protože první dny jsou nejdůležitější v životě a je potřeba, aby měla psí maminka a štěňátka absolutní klid. Když už jsou štěňátka s maminkou sehraná, přesouvají se do našeho obýváku, kde jsou v neustálém kontaktu už nejenom s námi, ale také s našimi dětmi. Také, když už jsou dostatečně velcí, mají k dispozici svou vlastní zahrádku. 
Na odchovech rozhodně nešetříme. Ať už vybavením nebo stravou. Naše štěňátka dostávají jen to nejlepší.
Co se týče granulí, krmíme špičkovým českým krmivem Yoggies, které si odvezou štěňátka do nových domovů. Majitelům nabízím možnost koupovat granule Yoggies za velkoobchodní cenu. 

Dbáme také na dostatečnou socializaci (děti, jízda autem, jiní psi, kontakt s cizími lidmi,nová místa a nové pachy,...)

NAŠE MISE 

Každý chovatel má v chovu určitý cíl. Mým cílem je odchovat zdravé jedince, proto jsou členové naší psí rodiny jsou testovaní na nejrůznější genetické nemoci, proto aby neměla štěňátka předpoklady dědičných nemocí a byla zdravá.
Dále se snažíme vybírat spojení tak, abychom zamezili příbuznosti. Z toho důvodu také nekryjeme dvakrát stejným psem, ale vždy vybíráme jiné potencionální tatínky, abychom zbytečně nešířili jednu a tu samou pokrevní linii. 
Tím nejhlavnějším a nejdůležitějším cílem je zaměření na skvělé a přátelské povahy, protože většina našich štěňátek jde do rodin s dětmi a jako matka dvou dětí vím, jak je povaha nesmírně důležitá. V tomto ohledu jsme nekompromisní a kryjeme pouze s vyhovujícími psi. 

MAJITELÉ

Pokud si plánujete pořídit štěňátko z naší chovné stanice, počítejte s tím, že se stanete součástí jedné velké psí rodiny. Od majitelů našich štěňátek požaduji trvalý kontakt s námi. Takže počítejte s tím, že Vás budu neustále prosit o fotografie nebo informace o tom, jak se naše štěňátko u Vás má. :-) Také požaduji od budoucích majitelů možnost alespoň jedné návštěvy do 1. roka štěňátka. 
Majitelům jednotlivých vrhů také vytvářím facebookové skupinky, kam mohou přidávat fotografie svých pejsků, podělit se o zkušenosti a zážitky s jinými majiteli našich odchovů, zkrátka zůstat v kontaktu. 
Jinak po budoucích majitelích nepožaduji zas tak mnoho. Jen počítejte s tím, že budete muset dodržovat některá kritéria 

  • o štěňátko se musíte řádně starat (pravidelně očkovat, odčervovat, ....)
  • krmit pouze kvalitní stravou - superprémiová krmiva!
  • neumístit jedince do kotce nebo jinak izolovat od Vás 
  • nepodporovat množení bez PP a zamezit takovému spojení 
  • vyhotovení RTG DKL a DKK 

Pokud se Vám zdají naše požadavky až moc drastické, asi pro Vás naše chovatelská stanice nebude nejlepší volbou. :-)