ŠTĚŇÁTKA 

JAK CHOVÁME 

Jelikož jsme se rozhodli se věnovat chovu zlatých retrieverů až do konce našich dnů, přizpůsobili jsme celý náš dům i zahradu právě jim. 
Štěňátka se rodí a jsou odchována u nás doma. Vše je uzpůsobeno pro jejich maximální pohodlí. Štěňátka se narodí do porodním boxu v našem obývacím pokoji, kde jsou v neustálém kontaktu už nejenom s námi, ale také s našimi dětmi. S maminkou jsou v neustálém kontaktu, dokud samozřejmě sama matka chce :-) Také, když už jsou dostatečně velcí, mají k dispozici svou vlastní zahrádku, kde se také postupně seznamují s dalšími členy naší smečky. 

Brány naší mazlírny otevíráme až od ukončeného 4. týdne života štěňátek. Do té doby nás bohužel není možné navštívit za účelem seznámení se štěňátky a to kvůli maximální ochraně zdraví našich štěňátek. Majitelé ale nepřichází o žádné důležité momenty jejich vývoje, protože od narození sdílím momenty, fotky a videa štěňátek v soukromé skupince pro naše majitele. 

Dbáme také na dostatečnou socializaci (děti, jízda autem, jiní psi, kontakt s cizími lidmi, nová místa a nové pachy,...)

MAJITELÉ

Pokud si plánujete pořídit štěňátko z naší chovné stanice, počítejte s tím, že se stanete součástí jedné velké psí rodiny. Od majitelů našich štěňátek požaduji trvalý kontakt s námi. Takže počítejte s tím, že Vás budu neustále prosit o fotografie nebo informace o tom, jak se naše štěňátko u Vás má. :-) Také požaduji od budoucích majitelů možnost alespoň jedné návštěvy do 1. roka štěňátka. 
Majitelům jednotlivých vrhů také vytvářím facebookové skupinky, kam mohou přidávat fotografie svých pejsků, podělit se o zkušenosti a zážitky s jinými majiteli našich odchovů, zkrátka zůstat v kontaktu. 
Jinak po budoucích majitelích nepožaduji zas tak mnoho. Jen počítejte s tím, že budete muset dodržovat některá kritéria 

  • o štěňátko se musíte řádně starat (pravidelně očkovat, odčervovat, ....)
  • krmit pouze kvalitní stravou - superprémiová krmiva!
  • neumístit jedince do kotce nebo jinak izolovat od Vás 
  • nepodporovat množení bez PP a zamezit takovému spojení 
  • vyhotovení RTG DKL a DKK 

Pokud se Vám zdají naše požadavky až moc drastické, asi pro Vás naše chovatelská stanice nebude nejlepší volbou. :-)